Tak na Zawsze

Tak na Zawsze

Kalendarz kwiatów

Dzisiaj długo oczekiwana notka na temat dostępności kwiatów ciętych w określonych miesiącach :) Oczywiście nie są to ścisłe ramy, czasami kwiat może występować na giełdzie wcześniej lub później. Zdarza się też, że zamiast być dostępny np. 3 miesiące jest dostępny tylko przez 2 tygodnie np. z powodu chorób.

reda17

Czytaj więcej »

Frezja

Frezja to kwiat bardzo delikatny i uroczy. Teoretycznie dostępna cały rok, ale w praktyce najlepsza jakościowo na giełdzie występuje od kwietnia do października. Występuje zarówno w tonacjach ciepłych (żółty, pomarańczowy, czerwony) jak i zimnych (biel, róż, fiolet). Pachnie więc Panny Młode ze skłonnością do migren powinny na nią uważać.

FREZJA

Czytaj więcej »

Bawełna

Powiem szczerze, nigdy z bawełną nie pracowałam. Z teorii wiem, że to na czym zostanie wykonany bukiet z niej zależy od towarzyszących jej kwiatów. Dostępna na giełdzie cały rok, występuje tylko w jednej, naturalnej barwie.

cq5dam.web.648.486

Czytaj więcej »

Słonecznik

Słonecznik to jeden z kwiatów, które lubią w bukiecie dominować. Dostępny jest od czerwca do końca września. Występuje w odmianach barwnych żółtych i pomarańczowych, z środkami żółtymi, czarnymi i zielonymi. Wykorzystywany głównie do bukietów jednogatunkowych, w odpowiednim towarzystwie może odnaleźć się i w bukiecie mieszanym. Narzuca formę bukietu na łodygach.

999056_503685429709544_2041746285_n
(Fotografia: Kwiaciarnia
Praski Ogródek w Warszawie)

Czytaj więcej »

Eustoma

Eustoma to kwiat bardzo delikatny. Sprawia wrażenie zrobionej z papieru. Dostępna cały rok, pięknie prezentuje się w wiązankach ślubnych. Jej odmiany barwne obejmują kolory od bieli, poprzez krem, róż i fiolet. Zdarzają się odmiany dwubarwne. Najlepiej "czuje" się towarzysząc innym kwiatom w bukietach mieszanych. Przez swoją wytrzymałość na straty wody, idealnie nadaje się do bukietów na łodygach.

eustoma

Czytaj więcej »

Hortensja

Hortensja to kwiat bardzo efektowny. Występuje w wielu odmianach barwnych, od zieleni, przez biel, róż czy niebieski. Dostępna jest od kwietnia do października. Idealnie nadaje się do bukietów ślubnych jako tło dla innych kwiatów lub jako kwiat dominujący. Pobiera bardzo dużo wody, dlatego wiązanki z nią to najczęściej wiązanki w mikrofonie.

hortensja-niebieskawo-fioletowy-kolor

Czytaj więcej »