Tak na Zawsze

Tak na Zawsze

Projekt Ślub #1

Do ślubu jeszcze bardzo daleko, ale ja już zaczęłam przygotowania okołoślubne. Co to znaczy? Po prostu zaczęłam o siebie dbać. Jako że u mnie z regularnością bardzo licho, to początki są trudne. Bardzo często zapominam o wielu sprawach (znajome łapią się za głowę za każdym razem, kiedy wspominam o tym, że nie nasmarowałam twarzy przed wyjściem :D).

Moje zmagania z własnym ciałem podzieliłam na kilka kategorii:

1. Twarz

Z tym będą bardzo duże problemy, może moja cera nie jest w bardzo złym stanie, ale zupełnie nie wiedziałam, jak się za nią zabrać. Policzki mam przesuszone, czoło się błyszczy. Zaczęłam od produktów firm, które kojarzyłam ze słyszenia:

4a7694d757 5c8225b39b7e63ff40ee669e253cbed330cfc5bd

Powiem szczerze, jakiegoś super efektu nie widzę, ale czytałam, że musi minąć trochę czasu, zanim cokolwiek się w skórze zmieni. Postanowiłam więc, że dokończę wszystkie zakupione opakowania i zobaczę, czy dają jakiekolwiek rezultaty.

2. Włosy

Farbuję włosy na kolor czerwony trwałymi farbami, często je zmieniam w poszukiwaniu idealnego odcieniu czerwieni. Na dodatek włosy mam kręcone, puszące się, przesuszone. Po przekopaniu wielu stron internetowych, po rozmowach z bardziej doświadczonymi Włosomaniaczkami doszłam do wniosku, że znalazłam swoje idealne produkty do pielęgnacji włosów. Ich podpowiedzi, rady i polecane produkty okazały się strzałem w dziesiątkę.

professional-szampon-do-wlosow-oczyszczajacy-o-odswiezajacym-zapachu-1000ml-joanna-59942-31382 images garnier-ultra-doux-odzywka-do-wlosow-awokado-wlosy-suche-200ml 98290e4e932f57a77c9fe2203863fce9

Zarówno po odżywce Garniera, jak i masce Kallosa efekt widzę już od pierwszego użycia. Przerzucenie się z szamponów z silikonami na szampon Joanny też było bardzo dobrym pomysłem, włosy nie brudzą się tak szybko i, co ważniejsze, nie puszą się. Przed szamponem Joanny przez chwilę używałam szamponu dla dzieci z Rossmanna, ale włosy były splątane i nie do ujarzmienia. Jantar stosuję u nasady włosów, na efekty muszę trochę poczekać, ale zauważyłam, że już pojawia się trochę tzw. baby hair.

3. Dłonie i paznokcie

Pracuję w kwiaciarni. Po pierwszym miesiącu dłonie i paznokcie były w stanie wołającym o pomstę do nieba. Teraz (po roku) są już w stanie masakrycznym.

2115_1 a34b690980

Paznokcie maluję odżywką codziennie (staram się, jak mogę). Wg. opisu na opakowaniu na efekty trzeba poczekać około tygodnia, ale ja daję sobie miesiąc ;) Jeśli chodzi o krem do rąk.... Niewypał. Pozostawia nieprzyjemny film na skórze, dodatkowo nie nawilża na tyle, żebym miała poczucie "napicia" skóry dłoni. Postanowiłam dokończyć to opakowanie i szukać dalej.

4. Dbanie o siebie "od wewnątrz"

Staram się pić dużo więcej wody, w tygodniu ograniczam słodkie, gazowane napoje (tylko w weekend sobie używam ;)). Staram się regularnie jeść, ale to nadal jest punktem do poprawy. Zdarza mi się mieć przerwy w jedzeniu 5-6 godzinne, co jest niedopuszczalne. Po tym czasie już nawet nie jestem głodna, czuję taki spadek cukru i skrajne zmęczenie. Zdecydowanie do poprawy.

Dodatkowo zaczęłam pić herbatę. Czerwoną, czarną, zieloną.

I, co najważniejsze, staram się kłaść się spać stosunkowo wcześnie, aby rano wstać wyspaną.

5. Dbanie o siebie "od zewnątrz"

Czyli różnego typu balsamy do ciała, peelingi. Staram się na razie zużyć wszystkie te produkty, które dostałam z okazji świąt, urodzin itp. Poza tym używam teraz dużej ilości kremów z filtrem (minimum 30), ponieważ jestem blada i szybko łapie mnie słońce. Na praktykach studenckich bardzo dużo czasu przebywam na świeżym powietrzu, przez co zazwyczaj do domu wracam ze spalonymi ramionami.

W wakacje mam zamiar dodać do tego punktu regularne ćwiczenia.

Na tę chwilę to wszystkie moje przygotowania :) Z czasem będą pewnie ulegały modyfikacjom.