Tak na Zawsze

Tak na Zawsze

Niezbędnik

W czasie ślubu i wesela niejednokrotnie dochodzi do niewielkich potknięć, które szybko nienaprawione, mogą spowodować spory stres. Oczywiście nie wszystkie wymienione w tym wpisie przedmioty na 100% się przydadzą, ale lepiej mieć je pod ręką niż żałować, że ich nie ma.

Black-DIY-Wedding-So-fun-

Czytaj więcej »

Wybór florystki na ślub

Poproszono mnie o napisanie posta właśnie o wyborze florystki na ślub. Pomyślałam - proste. Usiadłam przed laptopem, otworzyłam nowy wpis i...zamarłam. Bo tak na prawdę muszę się w tej chwili postawić po drugiej stronie lady. Po krótkim rachunku sumienia mogę powiedzieć, że jestem gotowa.

136858-black-wedding-bouquets-2

Czytaj więcej »

Formalności związane ze ślubem kościelnym

Ślub kościelny nie niesie ze sobą skutków cywilno-prawnych. Jedynie ślub konkordatowy daje możliwość zawarcia małżeństwa w kościele ze skutkami cywilno-prawnymi takimi, jak w przypadku ślubu cywilnego. Wyboru parafii należy dokonać wcześnie (od 6 do 12 miesięcy przed ślubem). Rezerwuje się wtedy datę i godzinę zawarcia małżeństwa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj więcej »

Formalności związane ze ślubem cywilnym

Na miesiąc i jeden dzień (można wcześniej) przed wybranym terminem należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego w celu wypełnienia oświadczeń o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa. Dokonuje się wtedy wyboru nazwiska, jakie będą nosić małżonkowie i ich potomstwo.

0915_US1

Czytaj więcej »

Rezerwujemy salę weselną

W tej notce postanowiłam zamieścić wszystkie kwestie, które powinniśmy poruszyć, rezerwując wymarzoną salę weselną. Spraw tych jest bardzo dużo, niektóre ustalane są na wstępie, ale o części bardzo łatwo zapomnieć, dlatego postanowiłam je wypunktować.

ekskluzywna-sala-weselna

Czytaj więcej »

Candy Bar

Atrakcja ta przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce powoli staje się elementem wesela. O co chodzi? Candy Bar jest to oddzielne miejsce na sali, gdzie można znaleźć wszelkie słodkości. Oszczędzamy przez to miejsce na stołach weselnych, na których i tak stoi bardzo, bardzo dużo jedzenia.

pink-candy-bar

Czytaj więcej »